Ubnt Otel Wifi Çözümleri

Unifi Ürünleri her odada kesintisiz, yüksek hızlı ve sorunsuz kablosuz internet…

Oteller için kablosuz internet çözümleri Konuklarınızın beklentileri her geçen gün daha da artıyor. Güvenilir ve sorunsuz bir şekilde kablosuz internete bağlanmayı talep ediyorlar. Ancak bir çok otelde müşteriler internete bağlantı ve güvenlik sebebi ile cihaz kullanımında problem yaşıyor. Bu tür problemlerin yaşanmaması için; Ubnt Unifi Access Point ile Hotel Wifi Çözümleri ve Hotel internet Çözümleri ve Kurulumu, misafirlerinizin tüm beklentilerini en yüksek şekilde karşılayacak şekilde tasarlanmış Kurumsal Wifi Çözümleri’ni sizlere sunarak sizinle işbirliği yapıyor.

Otel Wifi Çözümleri

Otel Wifi Çözümleri

Otellerde neden Kablosuz bağlantı sorunları yaşanıyor?

Konuklarınıza kusursuz kablosuz internet deneyimi sunun Kablosuz Bağlantınızı olumsuz etkileyen sebepler nelerdir? Olası sebepleri anlamak için aşağıdaki galerimize bir göz atın. Otel içerisinde hangi mekanda, hangi etkenler kablosuz internet bağlantı hızını etkiliyor?

Otel Wifi Çözümleri

Spor Salonu

Günümüzün konukları çok iyi bir bağlantı ile birlikte birinci sınıf spor yapabilecekleri olanakları da bekler. Araştırmalarımıza göre yalnızca 5 otelden iki tanesinde spor salonunda kablosuz  Wi-Fi hizmeti sunuyor. Otel Wifi Çözümleri iyi bir indirme hızına ve sorunsuz bir bağlantıya sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca ekipman ve mobilyadan kaynaklanan engelleri, sinyali yansıtan aynaları ve bağlantıyı engelleyen kalın duvarları azaltmanız, misafirlerinize daha sağlıklı bir internet deneyimi sunulmasına sebep olacaktır.

Toplantı Odaları

Araştırmalarımız otel konuklarının %57’sinin kötü bant genişliği yüzünden kablosuz internet hizmetinden memnun kalmadığını göstermektedir. Görüşmelerin yapıldığı ortamlarda sunulan kablosuz internet; geniş bir kapsama alanı, güvenilir bir bağlantı ve yüksek bir performans gerektirir. Özellikle otel işletmecilerinin iç rahatlığı için çok sayıda internete bağlanan cihaz ve faaliyet yoğunluğu esnasında kimlik doğrulaması yapmak kaçınılmazdır. Otel Wi-fi Çözümleri Bu işlemlerin kolay bir şekilde yapılması gerekir. Toplantı odalarının aynı anda bağlanan çok sayıda kişiyi barındırabilecek şekilde tasarlanması gerekirken; cam odalar ise kırılım sorunları ile karşı karşıya kalmaya sebep olabilir. Sorunsuz internet bağlantısı iş adamları için en önemli tercih sebeplerinden biridir. Bir iş görüşmesinin kesintiye uğraması durumunda bir daha otelinizin tercih edilmemesi yüksek olasılıklıdır.

Otel Wifi Çözümleri
Otel Wifi Çözümleri

Lobi

Trafiği yüksek bir bölge olan lobide; konuklarınız, onların talepleri ve cihazları içeren geniş bir karışım bulunur. Burada göz önünde bulundurulması gereken en önemli konu; konukların tüm beklentilerini karşılayan, sorunsuz, güvenilir bir Wi-Fi deneyimi sağlanırken aynı zamanda dış tehditlere karşı güvenliği sıkı tutan, sadece müşterilerinize açık bir internet ağı ve iyi bant genişliğinin sağlanması ve erişim düzeylerinin kontrol edilmesidir.

Koridor (Hol)

Otel misafirleri bir odadan başka bir odaya geçerken ya da otel koridorundan odasına geçerken, kısacası otel içerisinde, her yerde ve her zaman sorunsuz ve hızlı bir internet bağlantısı isterler. Otel Wi-fi Çözümleri için Bant genişliğiniz ne kadar yeterlidir? Konuklarınız güçlü bir bağlantıyı koruyacak şekilde bir odadan diğerine geçebilir mi? Access Point arasındaki uzaklık, duvar kalınlığı ve sinyal kuvvetinin tümü performansı etkiler. Ubnt Unifi Access Point  ile misafirlerinize daima sorunsuz bir bağlantı sağlayabilirsiniz.

Otel Wifi Çözümleri

Yatak Odası

İnternete bağlı cihazların sayısı her geçen gün artıyor. Otel Wifi Çözümleri Araştırdığımız otellerin %34’inde bu durum maalesef problemlere yol açıyor. Bant genişliğiniz yatak odasındaki çoklu cihaz kullanımı taleplerini karşılayabiliyor mu? Odadaki tüm bilgisayar, cep telefonu ve tablet cihazlar aynı anda çevrim içi olabilir. Unifi Access Point sunduğu teknoloji ile misafirleriniz odayı yüksek hızlı ve kaliteli internet bağlantısı ile konferans salonuna dönüştürebilir ya da bir aile odası hemen bir sinema salonuna dönüşebilir.